Award Auces vidusskolas vienība

12/06/2018

  

  

       Gada noslēgumam tuvojoties, atskatāmies uz padarītajiem darbiem, iegūtajām mācībām un sasniegtajiem mērķiem. Arī Edinburgas hercoga dibinātā starptaustiskā jauniešu pašizaugsmes programma Award, gada beigās atskatās uz gada laikā padarīto un apbalvo tos jauniešus, kur ir sasnieguši savus bronzas, sudraba un zelta līmeņa mērķus.

Auces vienībai šis gads nav bijis viegls. Gada sākumā pieteikumus savai dalībai programmā uzrakstīja piecpadsmit jaunieši -  astoņi bronzas līmenim, bet septiņi - sudrabam. Mērķu īstenošanai tik apgūtas jaunas prasmes: Hama modeļu līmēšana, mūzikas komponēšana, badmintona spēlēšana… Fiziskajā jomā lielākā daļa Auces vidusskolas awardiešu kā mērķi izvēlas dalību kādā no skriešanas seriāliem (populārākais joprojām ir Lattelecom Rīgas maratons). Savukārt brīvprātīgajā darbā jaunieši ir devušies palīgā sākumskolas skolotājiem un bērnudārzu audzinātājām.
Lielākās grūtības šogad sagādāja piedzīvojumu ceļojums. Jaunieši paši plānoja savu ceļojuma maršrutu un šovasar tas bija gar jūras krastu posmā no Valgalciema gar Melnsilu un kā galapunktu izvēloties Kolkasragu. Ceļojums notika augusta sākumā, kad Latvijā tika izsludināta oranžā karstuma trauksme. Jāsaka gan, ka piejūrā klimats bija žēlīgāks, bet jauniešiem nācās saskarties nevis ar smalko un gludo balto pludmali, bet gan ar akmeņiem, kokiem un upēm. Iegūtā pieredze gan ir neizdzēšama un pārliecība par saviem spēkiem iegūta.
Līdz gada beigām gan visiem spēka un jaudas nepietika. Kādam bija jāizvēlas par labu veselībai vai darbam. Citam mērķu sasniegšanai pietrūka dūšas, bet vēl citi iesākto turpinās, lai nākamgad ar prieku un lepnumu saņemtu savu nozīmīti.
Apbalvojuma ceremonija ik gadus ir svinīgs un nozīmīgs pasākums. Šogad tas notika RTU lielajā aulā un balvu pasniedzēju vidū bija tādi ievērojami cilvēki kā Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons, Lattelecom Rīga maratona organizators Aigars Nords, DZ. Soduma balvas literatūrā 2018 saņēmējs Mārtiņš Zvīdriņš u.c. Pasākumu kuplināja mūziķi Olga Rajecka, X-faktora dalībnieki Roberts Memmēns, duets Signe un Jānis, kā arī LNO sitaminstrumentu grupas solists Rihards Zaļupe.
Sirsnīgi sveicu bronzas apbalvojuma saņēmējas – Anniju Brahmani un Ilzi Križjus, kuras apbalvojumu saņēma no aucenieka Roberta Memmēna rokām. Sudraba apbalvojumus saņēma Anna Luīze Bulvāne, Ketlīna Ermansone un Iluta Marija Vidiņa.
Vislielākā pateicība jauniešiem par uzdrīkstēšanos, ģimenēm par atbalstu. Jomu treneriem un sadarbības partneriem par atsaucību mērķu sasniegšanā. Paldies Auces vidusskolas skolotājiem un direktorei par sapratni un Auces novada pašvaldībai par transportu dodoties tuvākos un tālākos labdarības vai apmācību ceļojumus!
“Nekādu atrunu – seko savam mērķim!” (Kārlis Bardelis)  - šis ir Award moto jau vairākus gadus. Šogad tam pievienosies M.Zvīdriņa sakāmais: ”Ja nezini ko gribi, dabūsi to, kas paliks pāri!”.

Ar lepnumu par savu skolu un Auces Award jauniešiem,
 vienības vadītāja, skolotāja Linda Vežuka

---

0 komentāri:

Ierakstīt komentāru