Iniciatīva „Latvijas skolas soma”

11/19/2018

Auces vidusskolā rīkotie pasākumi 2018. gadā


Informācija par pasākumu
Apraksts
Laiks: 15.11.
Vieta:
Nac. teātris
Klase: 12.a
Rīkotājs:
Nac. teātris
Nosaukums:Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris: 
Valsts dibināšanas dienas simulācija, iespēja pašiem personīgi atgriezties 100 gadus senā pagātnē, Rīgā, Pilsētas II teātrī, kur kopā sanāca gan drosmīgi un stratēģiski valstiski domājoši, gan vienkārši avantūristiski noskaņoti un nejauši iesaistīti cilvēki, kas pieņēma vēsturisko Latvijas Republikas proklamāciju. Starp patriotiski un jūsmīgi noskaņotiem, bija arī skeptiski un visu apšauboši cilvēki, starp gudriem un erudītiem – apjukuši – visas šīs balsis skanēs jums ausīs, un jums būs jāizšķiras, pie kuriem vēlaties piederēt jūs.
Laiks: 17.11.
Vieta:
Arēna Rīga
Klase:
8.b, 11.a
Rīkotājs:
Latvijas Nacionālais Kultūras centrs
Nosaukums:   multimediāla deju lielizrāde “ABAS MALAS”
 "ABAS MALAS" ir iecerēta kā 2018. gada 18. novembra svinību centrālais pasākums “Arēnā Rīga”, kas ar kustību un deju apvienojumā ar multimediālo mākslu, mūziku, gaismu un video veidos vienotu, plašu auditoriju uzrunājošu un aizraujošu uzvedumu.
Deju lielizrādes galvenā ideja ir izveidot vienotu kustību, deju, mūziku un audiovizuālos līdzekļus aptverošu vēstījumu par Latvijas vēstures notikumiem valsts neatkarības 100 gadu posmā, to atainojot, apvienojot dažādus deju žanrus un kustību tās plašākā izpratnē.
Katrs vizuālās izteiksmes elements - horeogrāfija, scenogrāfija, gaismu režija, TV kameru darbs un projekcija - ir veidots kā vienots veselums.
Telpiskas ilūzijas radīšana, dejas papildinājums ar tematiskām lielizmēra video projekcijām ir tikai daži no elementiem, kas paceļ izrādes skatītāja piedzīvojumu citā līmenī.
Tā nav vēstures stunda, bet personīgs pārdzīvojums un iespēja būt par nozīmīgu daļu no multimediālās deju lielizrādes “ABAS MALAS", kam mūziku ir veidojuši Andris un Reinis Sējāni. 
Laiks: 29.11.
Vieta: Liepājas
teātris
Klase: 2.a
Rīkotājs: Liepājas teātris
Nosaukums:  “Dželsomino Melu zemē”
Itāļu rakstnieka Džanni Rodāri radītais puisēns Dželsomīno ir piedzimis ar brīnumainu balsi, un tas viņam sagādā ne mazums problēmu – tad, kad viņš dzied, plīst logu stikli, grūst ēkas un no galvām tiek aizpūstas parūkas. Dželsomīno dodas lielajā ceļojumā, jo tā agri vai vēlu notiek ar visiem pasaku varoņiem viņu pieaugšanas stāstos. Viņš nokļūst Melu zemē, kur maize tiek saukta par tinti, bet īsta nauda un patiesība nevienu neinteresē. Skaidrs, ka Dželsomīno kopā ar tālajā zemē sastaptiem draugiem mainīs Melu zemes paradumus. Savukārt, režisors Ģirts Šolis kopā ar aktieriem Dželsomīno piedzīvojumu stāstīs, atklājot teātra radīšanas un pārtapšanas noteikumus, kā arī fantāzijas neierobežotās iespējas.
Laiks: 29.11. 12:.50
Vieta: Auces vsk., zāle
Klase: 5.-8.kl.
Rīkotājs: 3MĀSAS
Nosaukums:   “Viņš ir pliks!”

Viņš ir pliks!” ir mūsdienīga skatuves versija par visos laikos aktuālo H.K. Andersena pasaku “Karaļa jaunais tērps”. Muzikāla, interaktīva izrāde – modes šovs ar klaunādes elementiem.Kāds Karalis bija tik pārņemts ar jauniem tērpiem, ka izdeva visu naudu, lai vienmēr būtu izmeklēti, mūsdienīgi ģērbies. Viņš bieži apmeklēja teātra izrādes, koncertus, izstādes un rīkoja svētkus, tikai tāpēc, lai varētu izrādīt savus jaunākos zīmolu tērpus. Ja par citiem karaļiem parasti dzird, ka viņi atrodas valsts padomē, tad par šo vienmēr dzirdēja, ka viņš patlaban pārģērbjoties. Šoreiz karaļvalsts gatavojas īpaši vērienīgiem svētkiem, kuriem nauda netiek žēlota – tiek izgatavoti Goda vārti un Karalis pasūta sev nebijušu tērpu ar gaismas rakstiem un maģiskām īpašībām, kuru var ieraudzīt tikai tie, kas ir gudri…
Laiks: 3.12. 9:00
Vieta: Auces vsk., zāle
Klase: 9.-12.kl.
Rīkotājs: Latvian Voices
Nosaukums:   Vokālās grupas LATVIAN VOICES koncertlekcija
Latvija visā pasaulē ir zināma un atzīta kā kora mūzikas zeme, bet vokālo grupu kultūra ir vēl līdz galam neatklāta. Vokālā grupa Latvian Voices piedāvā lekciju - koncertu Latvijas bērniem un jauniešiem, kuras laikā būs iespējams uzzināt par a cappella mūzikas žanru, pasaules
populārākajām grupām, kā arī klātienē dzirdēt Latvian Voices paraugdemonstrējumus.
Ar savām balsīm kā vienīgo mūzikas instrumentu Latvian Voices ir radījušas individuālu vokālo stilu, kurā savijas dažādu tautu etniskās mūzikas intonācijas, jo sevišķi latviešu tautas mūzikas krāsas, ar tradicionāliem kormūzikas un popmūzikas elementiem.
Laiks: 10.12.  11:30
Vieta: Auces vsk., zāle
Klase: Spec. kl., 1.b
Rīkotājs: Zīmējumu teātris
Nosaukums:   Skaistākā lieta pasaulē
                                                                                                                                                                                                       
Rotaļīga skaistākās lietas meklēšana. Adventes un Jaunā gada laika zīmējumu izrāde. Ar skatītāju iesaistīšanu dzejolī, dziesmā un kustībā mēs uzzinām to, ka katram var būt sava skaistākā lieta. izrādē piedalās gleznotāja Ingrīda Ivane, mūziķis Aleksejs Bahirs un teicējs Varis Klausītājs. Izrādes beigās skatītāji pabeidz milzīgo apsveikuma kartiņu. Neparasti ir tas, ka var zīmēt uz organiskā stikla, kas ir scenogrāfijā un uzzīmētais ir it kā gaisā.
Laiks: 20.12. 10:00
Vieta: Auces vsk., zāle
Klase: 1.-4.kl.
Rīkotājs: Teātris un ES
Nosaukums:   Ziemas pasaka rotaļās
Nav jāgaida, nav jālauza galva, nav jāplāno! Rotaļās var iet tagad un tūlīt – gan liels gan mazs. Viss tepat un tūlīt. Kā vien tīk! Iestājies aplī, sadodies rokās un vari rotaļā doties. Kaut visu dienu uz riņķi, uz riņķi vien. Kopā ar saviem vecākiem, draugiem un paziņām. Viens izrādās bailīgs, cits drosmīgs un sparīgs, cits priecīgs un laimīgs – un Tu ceļo kopā ar viņiem šajā ZIEMAS PASAKĀ, kur tiksi ierauts dažādos notikumos un jautrās izdarībās! Vai esi gatavs piedalīties? Ziemassvētku vecītis un rūķi Tevi jau gaida savā ZIEMAS PASAKĀ!
Kā tas notiks? Mazie skatītāji jau no paša sākuma tiks iesaistīti izrādē – lielā rotaļā, kurā kopā ar Ziemassvētku vecīti un abiem rūķiem sacerēs ZIEMAS PASAKU! Tikai šajā brīnumainajā pasakā krāsaini notikumi mīsies ar draiskām rotaļām!





-----

0 komentāri:

Ierakstīt komentāru

Piezīme. Tikai šī emuāra dalībnieks var publicēt komentārus.