Projekts “Food and Health; it’s better to prevent than to cure”

7/07/2018

Projekts “Food and Health; it’s better to prevent than to cure” (Projekta Nr.2016-1-NL01-KA219-022900-3) tuvojas noslēgumam!

No 26.maija līdz 2.jūnijam Auces vidusskolas skolēni Kitija Karīna Kalniņa, Zane Jadčenko, Mārtiņš Edgars Smila  (8.a klase), Roberts Lataks (8.b klase) kopā ar skolotājām Janu Smilu, Gunitu Dambi un skolas direktori Indru Špelu piedalījās pēdējā projekta starptautiskajā sanāksmē Spānijā Rotas pilsētā.
Šīs sanāksmes laikā iegūts ieskats spāņu veselīga dzīvesveida izpratnē.  Iepazītas tradicionālās olīveļļas, sieri, jūras veltes. Skolēni mācījās gatavot tradicionālo spāņu ēdienu paelju. Bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, kā piemēram, sporta spēlēs, braucienā ar kajakiem, mācīties dejot flamenko. Priecēja lielais viesģimeņu atbalsts visas nedēļas laikā. Ģimenes iesaistījās transporta nodrošināšanā, priekšnesumos, svinīgā noslēguma pasākumā bija iespēja baudīt katras ģimenes sarūpēto tradicionālo ēdienu.

Par piedzīvoto stāsta dalībnieki:

Roberts
Projekts Erasmus+ ir ļoti izdevies. Es iemācījos daudz jaunu vārdu gan angļu, gan citās valodās. Uzzināju par spāņu kultūras tradīcijas. Un, protams, iemācījos labāk komunicēt ar citiem vienaudžiem. Es iepazinu tradicionālos ēdienus Spānijā, kā tos pagatavo, un, protams, es tos arī pats pagaršoju. Par šo braucienu varētu pastāstīt ļoti daudz un plaši, jo mēs bijām daudzās tūristu iecienītās vietās, kuras bija ļoti interesantas.
Mārtiņš
Es uzzināju par spāņu kultūru, tradīcijām un dzīvesveidu. Es varēju patrenēt angļu valodas lietošanas prasmes. Erasmus+ projekts ir lieliska iespēja iemācīties par citām cilvēku grupām, to domāšanu un kultūru. Tā ir iespēja pieredzēt kaut ko jaunu.
Zane
Es iemācījos, kas ir īsta draudzība, un kā mēs to varam saglabāt arī no lielākiem attālumiem. Es iemācījos spāņu valodu, protams, nedaudz, bet tas palīdzēja komunicēt ar ģimeni un citiem spāņu draugiem. Izpratu spāņu ikdienu un kā pielāgoties, jo tas bija mazliet grūti, bet interesanti. Uzzināju arī par valsts vēsturi, kultūru un tradicionālajiem ēdieniem, kuri bija interesanti, lai nogaršotu. Arī es piedalījos paellas gatavošanā un tagad zinu arī kādu no šīm tradicionālajām receptēm.
Spānija ir ļoti skaita, es ieteiktu apmeklēt šo valsti. Mēs apmeklējām dažādas Spānijas pilsētas. Katrā no tām bija kas savādāks un neparasts. Es lieliski izbaudīju laiku kopā ar citiem Erasmus+ dalībniekiem apmeklējot dažādus šo pilsētu apskates objektus un garās pastaigas vakaros. Interesanti bija uzklausīt arī citas valstis par veselīgu uzturu un dzīvesstilu viņu izpratnē. Šis projekts saliedē mūs visus, un tā mēs iegūstam draugus, zināšanas un satriecošas atmiņas.
Mans vislielākais ieguvums ir draugi un pieredze, kuru varēju iegūt šī projekta ietvaros. Iegūt draugus nebija grūti, jo spāņi ir atklāti un sirsnīgi cilvēki. Arī ar pārējiem dalībniekiem bija viegli komunicēt. Ceru, ka kādreiz man būs vēl iespēja viņus satikt un piedalīties līdzīgos projektos kā šis.
Kitija
Es mazliet iemācījos dejot spāņu deju flamenko. Šī deja ir atšķirīga no latviešu tautas dejām. Ieguvu jaunas zināšanas valodās, lielākoties, angļu valodā, bet, protams, spāņu valodā arī. Tā kā Spānijā biju pirmo reizi, tad ieguvu arī zināšanas par spāņu dzīvesveidu.
Šajā projektā mana iegūtā pieredze ir ļoti liela, jo pati uzņēmu divus skolēnus no Spānijas un Nīderlandes savā ģimenē. Šis brauciens uz Spāniju bija atkalredzēšanās ar draugiem un pat ar ļoti labiem draugiem, ar kuriem uzturēju kontaktus jau iepriekš un turpināšu.
Šāda veida Erasmus+ projekti ir ļoti svarīgi dažādu zināšanu bagātināšanā. Starp svešiem cilvēkiem, svešām tautām var izveidoties ļoti laba draudzība.

Projekts tuvojas nobeigumam. Tā laikā dalībnieki ieguvuši ieskatu katras valsts izpratnē par veselīgu dzīvesveidu. Skolēni mācījušies gatavot dažādus ēdienus, apkopojuši savu pieredzi, zināšanas, uzskatus dažādās vecuma grupās par veselīgu dzīvesveidu, piedalījušies dažādās sporta aktivitātēs. Katrā ziņā uzskats- labāk dzīvot veselīgi- ir ļoti mūsdienīgs un saskaņā ar daudzu jauniešu dzīves skatījumu.
Projekta laikā iegūta milzīga pieredze būt par Eiropas Savienības pilsoni - iepazītas citas valstis, nests Latvijas un Auces vārds pasaulē.  14 Auces vidusskolas skolēniem bija iespēja pabūt projekta partnervalstīs - Norvēģijā, Nīderlandē, Igaunijā, Spānijā.
Sirsnīgs paldies 13 mūsu skolēnu ģimenēm, kas uzdrīkstējās savā ģimenē uzņemt vienu vai divus skolēnus no ārzemēm!

 

Projekta koordinatore Auces vidusskolā Gunita Dambe
---

0 komentāri:

Ierakstīt komentāru

Piezīme. Tikai šī emuāra dalībnieks var publicēt komentārus.