10.Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award apbalvošanas pasākums

11/20/2016

12.novembrī plkst. 12:00, Rīgas Latviešu biedrības namā notika 10. Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award apbalvošanas pasākums.

Apbalvošanas pasākumā, ko organizē Valsts izglītības satura centrs, par sasniegtajiem mērķiem tika godināts 71 programmas Award dalībnieks no Alūksnes, Auces, Balvu, Dobeles, Gulbenes, Jaunjelgavas, Kandavas, Lielvārdes, Salaspils un Valkas novada, kā arī no Jelgavas, Rēzeknes un Rīgas pilsētas. Sudraba līmeņa programmas Award apbalvojumus šogad saņema 27 jaunieši, bet bronzas līmeņa – 44.

Arī Auces vidusskolas Award vienības jaunieši, Alens Antanavičs, Baiba Bluķe, Henriks Bērmanis, Toms Eglītis, Tāla Šulgina un Iluta Marija Vidiņa, pirmo reizi piedalījās šajā pasākumā un no Lielbritānijas vēstnieka rokām saņēma savus bronzas apbalvojumus

Pateicoties Britu vēstniecībai un VISC, visiem apbalvojumu saņēmējiem un viņu vienību vadītājiem bija iespēja viesoties Brīvības pieminekļa Goda telpā, parakstīties Goda grāmatā un uzka’pt Brīvības piemineklī, lai uz Rīgu paskatītos ar “Mildas acīm”. Award ir starptautiska jauniešu pašizaugsmes programma, kuru 1956.gadā dibināja Edinburgas hercogs princis Filips, lords Hants un vācu pedagogs Kurts Hāns. Programma mūsdienās darbojas 140 pasaules valstīs, no 2006.gada Latvijā programmu Award īsteno Valsts izglītības satura centrs. Programma pieejama daudzās Latvijas skolās un jauniešu centros. Deviņu gadu laikā tajā ir iesaistījušies vairāk nekā 1000 jaunieši. Programmas trīs līmeņos – bronzas, sudraba un zelta – jaunieši noteiktu laika periodu veic pašu izvēlētas aktivitātes četrās programmas Award jomās – apgūst jaunas prasmes, veic brīvprātīgo darbu, uzlabo savu fizisko sagatavotību un dodas piedzīvojumu ceļojumā. Ik gadu jaunieši, kuri sasnieguši pašu izvirzītos jomu mērķus, tiek aicināti uz svinīgo Apbalvošanas pasākumu, kura laikā viņi saņem attiecīgā līmeņa Award apbalvojumu.

Sk.L.Vežuka

---

0 komentāri:

Ierakstīt komentāru