Konkursa "Latvijas Kultūras kanona vērtības Latvijas simtgadei" fināls

2/27/2017


24.februāri šie smaidīgie, sagurušie, bet ļoti gandarītie ļaudis pavadīja Latvijas Nacionālās bibliotēkās korē, konkursa "Latvijas Kultūras kanona vērtības Latvijas simtgadei" finālā. Arī mūsu – Auces vidusskolas komanda – Līga, Diāna un Kaspars.
12 vidusskolēnu komandu veidotos spēļu prototipus dažādās nominācijās vērtēja plašs un daudzveidīgs žūrijas pulks: Latvijas Kultūras akadēmijas, LR Kultūras ministrijas un Saeimas, Latvijas Nacionālā kultūras centra, Valsts izglītības satura centra, Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komitejas un uzņēmuma "Brain Games" pārstāvji.
Diena bija gara, informācijas un emocijām bagāta. Jaunieši savos spēļu prototipos bija ieguldījuši milzīgu darbu - daudzas no spēlēm jau bija principā gatavas, tās bija pārdomātas un izstrādātas. Bija spēles, kurās tika pārbaudītas zināšanas par visām Latvijas Kultūras kanona vērtībām, un bija tādas, kurās bija jākoncentrējas uz kādu konkrētu jomu. Bija spēles, kurās jānokomplektē tautas tērps , un bija spēles, kur jāatpazīst latvju zīmes.
Žūrija varēja tikai noelsties - tik liels darbs, tik labs rezultāts tik mazā laikā!
Kaut arī vērtēšanas process nebūt nebija vienkāršs, tomēr pēc garām diskusijām un sarunām visām komandām tika piešķirts pirmās pakāpes diploms un katram sava nominācija.

Auces vidusskola ieguva balvu nominācijā "Labākā spēle latvju zīmju komunikācijā".

Paldies jauniešiem par enerģiju, izturību, radošo garu un nenobīšanos piedalīties grūtajā konkursā! Sk. L.Vežuka         
---

0 komentāri:

Ierakstīt komentāru